PENZION ŠUMAVA | Rychta na Račánku - ubytování Kašperské Hory, Šumava

PENZION ŠUMAVA

Nabídka

Kontakt

RYCHTA NA RAČÁNKU
Žlíbek č.p.17
341 92 Kašperské Hory

tel. : 376 582 117 
penzion@racanek.cz

Zima = lyžování

Poblíž Račánku vede upravovaná běžecká trasa  na Javorník.  Sjezdovky v Kašperských Horách (3 km) poskytnou kvalitní lyžování. Umělé zasněžování, sjezdovka s večerním osvětlením i rychlé občerstvení potěší dospělé, děti pobaví snowtubing. Pro náročné lyžaře jsou připraveny sjezdovky v Lyžařském areálu Zadov.

Jaro, léto, podzim

Šumavské výlety - prohlídka nebo divadelní představení na hradě Kašperk, jistě se podíváte i na další hrady v blízkém okolí – Velhartice, Rabí, hradiště Sedlo a Královský kámen. Zaujmou Vás muzea ve městech Kašperské Hory a Sušice. Neopakovatelné kouzlo má divoká řeka Vydra, Čeňkova pila, Antýgl. V létě mohou hosté využít  venkovní bazén, krásné koupaliště je Ostružně.  Můžeme zajistit  vyjížďky na koni, Račánek je stanice Evropské koňské stezky. Na podzim naše hosty houbaření.

Těšíme se na Vaší návštěvu.


Rychta na Račánku OTEVŘENA.
Těšíme se na Vaši návštěvu.


Ubytování
Útulné ubytování na Šumavě v původní horské usedlosti na polosamotě nedaleko hradu Kašperk a města Kašperské Hory.
Stravování
Stylová jídelna s kachlovými kamny, snídaně, polopenze a další služby pouze pro ubytované hosty. Nabídka i pro zvlášť mlsnou společnost.
Lyžování
V blízkém okolí penzionu několik lyžařských areálů pro pokročilé lyžaře i děti. Snowtubing. Běžecká stopa na Javorník u penzionu.
Výlety
Poloha penzionu v srdci Šumavy je ideální pro turisty, cykloturisty, houbaře i pro relaxaci a odpočinek. Objevujte krásy Šumavy.

Rychta na Račánku (v nadmořské výšce 830m) je rozložitý šumavský penzion se zvoničkou, který vznikl kompletní rekonstrukcí a dostavbou původní horské usedlosti – polosamoty. Krásná poloha a blízký hrad Kašperk, méně známá zřícenina Pustý hrádek a výhled na horu Ždánov činí z „Račánku“ zajímavý turistický cíl na Šumavě. Nabízí stylové ubytování - pokoje se sprchou a WC. K dispozici je i jeden komfortní apartmán. V interiérech převažuje dřevo a tak se budete cítit útulně. K pěknému prostředí patří restaurace s celodenním provozem a dobrá kuchyně. V létě Vás uvítá terasa obklopená šumavskou přírodou. V zimě Vám bude dobře pod starými trámy restaurace a kachlová kamna s praskajícími poleny zaručí, že oceníte útulné prostředí Rychty na Račánku. Nabídneme Vám také vlastní parkoviště. “Račánek“ je celoročně velmi dobře dostupný autem po komunikaci Kašperské Hory-Nezdice.

Pokud chcete pěkné ubytování na Šumavě a dobré jídlo, nebudete zklamáni.

Webdesign & hosting: ŠumavaNet.CZ
ŠUMAVA, Kašperské Hory - turistické informace, přehledy zajímavých míst, mapy - naleznete na Informačním serveru ŠumavaNet.CZ