PENZION ŠUMAVA | Rychta na Račánku - ubytování Kašperské Hory, Šumava

PENZION ŠUMAVA
Rychta na Račánku - ubytování Kašperské Hory, Šumava
Ubytování na Šumavě - stylový penzion a restaurace nedaleko města Kašperské Hory hradem hradu Kašperk.
Ubytování na Šumavě - stylový penzion a restaurace nedaleko města Kašperské Hory hradem hradu Kašperk.
Rychta na Račánku - ubytování Kašperské Hory, Šumava
Ubytování na Šumavě - stylový penzion a restaurace nedaleko města Kašperské Hory hradem hradu Kašperk.

Nabídka

Kontakt - dole vlevo

RYCHTA NA RAČÁNKU
Žlíbek č.p.17
341 92 Kašperské Hory

tel. : 376 582 117 

penzion@racanek.cz

Otevírací doba

Penzion je otevřen celoročně.

Restaurace - otevírací doba pro veřejnost

pondělí - zavřeno 

úterý - neděle   11 - 18:00 hod.

Zimní sporty

Poblíž Račánku vede upravovaná běžecká trasa  na Javorník. Sjezdovky v Kašperských Horách (3 km) poskytnou kvalitní lyžování. Umělé zasněžování, sjezdovka s večerním osvětlením i rychlé občerstvení potěší dospělé, děti pobaví snowtubing. Pro náročné lyžaře jsou připraveny sjezdovky v Lyžařském areálu Zadov.

Jaro, léto, podzim

Šumavské výlety - prohlídka nebo divadelní představení na hradě Kašperk, jistě se podíváte i na další hrady v blízkém okolí – Velhartice, Rabí, hradiště Sedlo a Královský kámen. Zaujmou Vás muzea ve městech Kašperské Hory a Sušice. Neopakovatelné kouzlo má divoká řeka Vydra, Čeňkova pila, Antýgl. V létě mohou hosté využít  venkovní bazén, krásné koupaliště je Ostružně.  Můžeme zajistit  vyjížďky na koni, Račánek je stanice Evropské koňské stezky. Na podzim naše hosty houbaření.

Otevírací doba v prosinci:

 

 

od 13.12. - 27.12. máme ZAVŘENO 

 

od 28.12. jsme opět plně v provozu 

 

1.1.2020 - OTEVŘENO 

 

 

Těšíme se na vaši návštěvu.

 

Telefon: 376 582 117
Email: penzion@racanek.cz
Ubytování
Útulné ubytování na Šumavě v původní horské usedlosti na polosamotě nedaleko hradu Kašperk a města Kašperské Hory.
Stravování
Stylová jídelna s kachlovými kamny, snídaně, polopenze a další služby pouze pro ubytované hosty. Nabídka i pro zvlášť mlsnou společnost.
Lyžování
V blízkém okolí penzionu několik lyžařských areálů pro pokročilé lyžaře i děti. Snowtubing. Běžecká stopa na Javorník u penzionu.
Výlety
Poloha penzionu v srdci Šumavy je ideální pro turisty, cykloturisty, houbaře i pro relaxaci a odpočinek. Objevujte krásy Šumavy.

Rychta na Račánku (v nadmořské výšce 830m) je rozložitý šumavský penzion, který vznikl kompletní rekonstrukcí a dostavbou původní horské usedlosti – polosamoty. Krásná poloha a blízký hrad Kašperk, méně známá zřícenina Pustý hrádek a výhled na horu Ždánov činí z Račánku zajímavý turistický cíl na Šumavě. Nabízí ubytování ve stylových, dobře vybavených pokojích; k dispozici je i jeden komfortní apartmán. V interiérech převažuje dřevo a chalupnický styl. K penzionu patří restaurace s dobrou staročeskou kuchyní. V létě Vás uvítá terasa obklopená šumavskou přírodou a v zimě se budete dobře cítit v naší restauraci s kachlovými kamny. Pro hosty je k dispozici soukromé parkoviště. Račánek je celoročně velmi dobře dostupný autem po silnici Kašperské Hory - Nezdice.


Webdesign & hosting: ŠumavaNet.CZ
ŠUMAVA, Kašperské Hory - turistické informace, přehledy zajímavých míst, mapy - naleznete na Informačním serveru ŠumavaNet.CZ