ROZHLEDNA NA SEDLE | Rychta na Račánku - ubytování Kašperské Hory, Šumava

ROZHLEDNA NA SEDLE
Rychta na Račánku - ubytování Kašperské Hory, Šumava
Ubytování na Šumavě - stylový penzion a restaurace nedaleko města Kašperské Hory hradem hradu Kašperk.
Ubytování na Šumavě - stylový penzion a restaurace nedaleko města Kašperské Hory hradem hradu Kašperk.
Rychta na Račánku - ubytování Kašperské Hory, Šumava
Ubytování na Šumavě - stylový penzion a restaurace nedaleko města Kašperské Hory hradem hradu Kašperk.

Nabídka

Kontakt - dole vlevo

RYCHTA NA RAČÁNKU
Žlíbek č.p.17
341 92 Kašperské Hory

tel. : 376 582 117 

penzion@racanek.cz

Otevírací doba

Penzion je otevřen celoročně.

Restaurace - otevírací doba pro veřejnost

pondělí - neděle   11 - 18:00 hod.

Zimní sporty

Poblíž Račánku vede upravovaná běžecká trasa  na Javorník. Sjezdovky v Kašperských Horách (3 km) poskytnou kvalitní lyžování. Umělé zasněžování, sjezdovka s večerním osvětlením i rychlé občerstvení potěší dospělé, děti pobaví snowtubing. Pro náročné lyžaře jsou připraveny sjezdovky v Lyžařském areálu Zadov.

Jaro, léto, podzim

Šumavské výlety - prohlídka nebo divadelní představení na hradě Kašperk, jistě se podíváte i na další hrady v blízkém okolí – Velhartice, Rabí, hradiště Sedlo a Královský kámen. Zaujmou Vás muzea ve městech Kašperské Hory a Sušice. Neopakovatelné kouzlo má divoká řeka Vydra, Čeňkova pila, Antýgl. V létě mohou hosté využít  venkovní bazén, krásné koupaliště je Ostružně.  Můžeme zajistit  vyjížďky na koni, Račánek je stanice Evropské koňské stezky. Na podzim naše hosty houbaření.

Rozhledna na Sedle

Rozhledna realizovaná podle projektu ing.arch.Pavla Ullmanna byla otevřena 13.12.2009.¨Její poloha na vrcholu Sedla, v 900 m.n.m. umožňuje kruhový výhled. Uvidíte šumavsé vrcholy - Velký Javor, Pancíř, Špičák, Poledník, Javorník a Královský kámen. Jako na dlani budete mít národní kulturní památku hrad Kašperk z nezvyklého úhlu pohledu. Dohlédnete až ke hradu Rábí, pozdraví Vás majestátní Svatobor nad Sušicí - rovněž s rozhlednou na vrcholu - a při dobré viditelnosti vzdálené vrcholky Českého lesa s nejvyšším Čerchovem.

Stavbu rozhledny inicioval Klub prátel zdravého pohybu a erotické svěžesti z obce Podmokly a v roce 2002 bylo založeno občanské Sdružení pro obnovu rozhledny na Sedle. Autem odbočíte na začátku Albrechtic - při příjezdu ve směru od Ostružna - na místní cestu vedoucí ke kostelu, projedete kolem něj a pod lesem u penzionu Pod Sedlem zaparkujete. Odtud je to krásná procházka, cca 1,5 km lesem - po červené značce.

Rozhledna je blízko Račánku, je otevřena celoročně a vstup je zdarma. Ukažte svým dětem Šumavu z "ptačí perspektivy", určitě si odnesete krásný zážitek.
Webdesign & hosting: ŠumavaNet.CZ
ŠUMAVA, Kašperské Hory - turistické informace, přehledy zajímavých míst, mapy - naleznete na Informačním serveru ŠumavaNet.CZ