ŽDÁNOV | Rychta na Račánku - ubytování Kašperské Hory, Šumava

ŽDÁNOV
Rychta na Račánku - ubytování Kašperské Hory, Šumava
Ubytování na Šumavě - stylový penzion a restaurace nedaleko města Kašperské Hory hradem hradu Kašperk.
Ubytování na Šumavě - stylový penzion a restaurace nedaleko města Kašperské Hory hradem hradu Kašperk.
Rychta na Račánku - ubytování Kašperské Hory, Šumava
Ubytování na Šumavě - stylový penzion a restaurace nedaleko města Kašperské Hory hradem hradu Kašperk.

Nabídka

Kontakt - dole vlevo

RYCHTA NA RAČÁNKU
Žlíbek č.p.17
341 92 Kašperské Hory

tel. : 376 582 117 

penzion@racanek.cz

Otevírací doba

Penzion je otevřen celoročně.

Restaurace - otevírací doba pro veřejnost

pondělí - neděle   11 - 18:00 hod.

Zimní sporty

Poblíž Račánku vede upravovaná běžecká trasa  na Javorník. Sjezdovky v Kašperských Horách (3 km) poskytnou kvalitní lyžování. Umělé zasněžování, sjezdovka s večerním osvětlením i rychlé občerstvení potěší dospělé, děti pobaví snowtubing. Pro náročné lyžaře jsou připraveny sjezdovky v Lyžařském areálu Zadov.

Jaro, léto, podzim

Šumavské výlety - prohlídka nebo divadelní představení na hradě Kašperk, jistě se podíváte i na další hrady v blízkém okolí – Velhartice, Rabí, hradiště Sedlo a Královský kámen. Zaujmou Vás muzea ve městech Kašperské Hory a Sušice. Neopakovatelné kouzlo má divoká řeka Vydra, Čeňkova pila, Antýgl. V létě mohou hosté využít  venkovní bazén, krásné koupaliště je Ostružně.  Můžeme zajistit  vyjížďky na koni, Račánek je stanice Evropské koňské stezky. Na podzim naše hosty houbaření.

Ždánov

Mohutný Ždánov chrání Rychtu na Račánku - jste mu tak blízko, že byste v některých dnech za jasné viditelnosti mohli spočítat stromy na jeho hřebenu. Ale zkuste si vyjít na jeho vrchol po cestě, kterou neznáte a není značená. Pamětníci tvrdí, že jsou na Ždánově štoly po středověké těžbě zlata, které se čas od času propadají...Letní bouře nad Ždánovem, to je také "pěkný" zážitek - to se rychle uklízejí slunečníky z terasy na Račánku. Ale ta přejde a zase se přijdou za večerního stmívání pást srnky až k zahradě "Račánku" - hluboké lesy Ždánova, kde se místy zachovaly ještě staleté stromy, jsou jim domovem...

Krátký hřbet 2,5 km jižně od Nezdic. Suk ve tvaru hřbetu na západním okraji nejvyšší části Javornické hornatiny. Tvořen rulami se zbytky zarovnaného povrchu, hřbet je v délce 300 m téměř vodorovný (ve výšce 1 062 – 1064,5 m n. m.). Na svazích sutě. Zalesněno smrčinou, na jižním svahu louky s bývalou obcí Ždánov a několika památnými listnáči. Na vrcholu je geodetický bod.

Přístup po červené značce ze Stachů přes Královský kámen (HLV 247; 1058 m). V sedle (1 018 m n. m.), zhruba 600 m za kaplí Svatý Jan, odbočuje značka z hřebene na jižní svah, my však pokračujeme dále po hřebeni k severozápadu a posléze až k západu. Vrchol je od sedla vzdálen neznačenou hřebenovou cestou 1 200 m. Orientačně náročné, je třeba stále „hlídat“ hřeben.

Webdesign & hosting: ŠumavaNet.CZ
ŠUMAVA, Kašperské Hory - turistické informace, přehledy zajímavých míst, mapy - naleznete na Informačním serveru ŠumavaNet.CZ