LYŽOVÁNÍ | Rychta na Račánku - ubytování Kašperské Hory, Šumava

LYŽOVÁNÍ
Cesta: Titulní stránka > Lyžování
Rychta na Račánku - ubytování Kašperské Hory, Šumava
Ubytování na Šumavě - stylový penzion a restaurace nedaleko města Kašperské Hory hradem hradu Kašperk.
Ubytování na Šumavě - stylový penzion a restaurace nedaleko města Kašperské Hory hradem hradu Kašperk.
Rychta na Račánku - ubytování Kašperské Hory, Šumava
Ubytování na Šumavě - stylový penzion a restaurace nedaleko města Kašperské Hory hradem hradu Kašperk.

Nabídka

Kontakt - dole vlevo

RYCHTA NA RAČÁNKU
Žlíbek č.p.17
341 92 Kašperské Hory

tel. : 376 582 117 

penzion@racanek.cz

Otevírací doba

Penzion je otevřen celoročně.

Restaurace - otevírací doba pro veřejnost

pondělí - neděle   11 - 18:00 hod.

Zimní sporty

Poblíž Račánku vede upravovaná běžecká trasa  na Javorník. Sjezdovky v Kašperských Horách (3 km) poskytnou kvalitní lyžování. Umělé zasněžování, sjezdovka s večerním osvětlením i rychlé občerstvení potěší dospělé, děti pobaví snowtubing. Pro náročné lyžaře jsou připraveny sjezdovky v Lyžařském areálu Zadov.

Jaro, léto, podzim

Šumavské výlety - prohlídka nebo divadelní představení na hradě Kašperk, jistě se podíváte i na další hrady v blízkém okolí – Velhartice, Rabí, hradiště Sedlo a Královský kámen. Zaujmou Vás muzea ve městech Kašperské Hory a Sušice. Neopakovatelné kouzlo má divoká řeka Vydra, Čeňkova pila, Antýgl. V létě mohou hosté využít  venkovní bazén, krásné koupaliště je Ostružně.  Můžeme zajistit  vyjížďky na koni, Račánek je stanice Evropské koňské stezky. Na podzim naše hosty houbaření.

Lyžování

Zimní Račánek
LA Zadov
Snow tubing
Ski

Skiareál Kašperské Hory (3 km)

Skiareál Kašperské Hory disponuje 3 vleky. Sjezdové tratě jsou střední obtížnosti a pro vaše ratolesti je zde připravena cvičná louka. V areálu nechybí ani snowpark, lyžařská škola, půjčovna a snowtubing. (více zde)

Lyžařský areál Zadov a Churáňov (17 km)

Areál nabízí 7 sjezdovek na Zadově a Churáňově, které jsou obsluhovány 4 vleky a 2 lanovkami. V areálu je lyžařská škola i půjčovna lyžařského vybavení. (více zde)

Lyžařský vlek Nové Hutě (27 km)

Lyžařský vlek Tatrapoma Nové Hutě je 1050 metrů dlouhý a jeho převýšení je 150 metrů. Je určen především pro začátečníky. V odlní části sjezdovky se nachází malý dětský provazový vlek. (více zde)

Lyžařský areál Nezdice na Šumavě (2km)

Dostupné z Račáku pěšky či na lyžích. Nový vlek EPV 300; vybavený jednomístnými teleskopickými unašeči v délce 300m s kapacitou 500 osob za hodinu. (více zde)

Lyžařský areál Javorník na Šumavě (10 km)

 (více zde)

Snowtubing (3m)

Snowtubing - to je velká legrace. Vašim dětem udělá radost, když je vezmete na tuto zimní atrakci do Lyžařského areálu SNOWHILL v Kašperských Horách. (více zde). Jezdí se tam i při večerním osvětlení, sjezdovky jsou udržovány rovněž umělým zasněžováním. K dispozici je tam i rychlé občerstvení.

Lyžování na běžkách

Pokud je Vám blízký tento sport, při němž se spojuje radost ze zdravého pohybu na křišťálově čistém vzduchu s vnímáním krásy horské krajiny - pak jste na Šumavě na té nejlepší adrese. V blízkosti Rychty na Račánku probíhá dobře udržovaná trasa pro lyžaře na běžkách, která vede na šumavský JAVORNÍK, kde se v rázovitém horském středisku můžete občerstvit nebo se podívat ke známé rozhledně.Tak projedete šumavské Podlesí - Klostermannův kraj - známý z mnoha jeho povídek i románu "Světák z Podlesí". A pokud se chcete opravdu zblízka seznámit s panenskou krajinou centrální "vysoké Šumavy" - pak to máte z Rychty na Račánku autem jen slabou půlhodinku po dobře udržovaných komunikacích na šumavské Pláně - Horskou Kvildu, Filipovu Huť, Modravu a Kvildu - a můžete "brázdit" po udržovaných lyžařských stezkách vysoko položené planiny Šumavy "křížem krážem".

 

Webdesign & hosting: ŠumavaNet.CZ
ŠUMAVA, Kašperské Hory - turistické informace, přehledy zajímavých míst, mapy - naleznete na Informačním serveru ŠumavaNet.CZ