VÝLETY | Rychta na Račánku - ubytování Kašperské Hory, Šumava

VÝLETY
Cesta: Titulní stránka > Výlety
Rychta na Račánku - ubytování Kašperské Hory, Šumava
Ubytování na Šumavě - stylový penzion a restaurace nedaleko města Kašperské Hory hradem hradu Kašperk.
Ubytování na Šumavě - stylový penzion a restaurace nedaleko města Kašperské Hory hradem hradu Kašperk.
Rychta na Račánku - ubytování Kašperské Hory, Šumava
Ubytování na Šumavě - stylový penzion a restaurace nedaleko města Kašperské Hory hradem hradu Kašperk.

Nabídka

Kontakt - dole vlevo

RYCHTA NA RAČÁNKU
Žlíbek č.p.17
341 92 Kašperské Hory

tel. : 376 582 117 

penzion@racanek.cz

Otevírací doba

Penzion je otevřen celoročně.

Restaurace - otevírací doba pro veřejnost

pondělí - neděle   11 - 18:00 hod.

Zimní sporty

Poblíž Račánku vede upravovaná běžecká trasa  na Javorník. Sjezdovky v Kašperských Horách (3 km) poskytnou kvalitní lyžování. Umělé zasněžování, sjezdovka s večerním osvětlením i rychlé občerstvení potěší dospělé, děti pobaví snowtubing. Pro náročné lyžaře jsou připraveny sjezdovky v Lyžařském areálu Zadov.

Jaro, léto, podzim

Šumavské výlety - prohlídka nebo divadelní představení na hradě Kašperk, jistě se podíváte i na další hrady v blízkém okolí – Velhartice, Rabí, hradiště Sedlo a Královský kámen. Zaujmou Vás muzea ve městech Kašperské Hory a Sušice. Neopakovatelné kouzlo má divoká řeka Vydra, Čeňkova pila, Antýgl. V létě mohou hosté využít  venkovní bazén, krásné koupaliště je Ostružně.  Můžeme zajistit  vyjížďky na koni, Račánek je stanice Evropské koňské stezky. Na podzim naše hosty houbaření.

Výlety

VÝLETY NA ŠUMAVĚ - to je tak široké téma, že na ně určitě nevystačí jeden víkend - ba ani celá Vaše dovolená. Sami si jistě najdete na Šumavě mnoho míst, která Vás budou lákat k návratům ... Ale pro začátek - alespoň několik tipů najdete zde - na našich stránkách.
Pro ty z Vás, kteří by chtěli poznat Šumavu "cestou poutnickou" - tedy krok za krokem - doporučujeme k přečtení tři díly "Země zamyšlené" od spisovatele Ladislava Stehlíka. Neodoláte - vydáte se pak po stopách historie, po stopách života, jaký vedli naši předkové na "staré Šumavě". A zároveň poznáte, co Vám může nabídnout dnes - není to málo...

Její poloha na vrcholu Sedla, v 900 m.n.m. umožňuje kruhový výhled. Rozhledna je blízko Račánku, je otevřena celoročně a vstup je zdarma.
Šumava se nachází na jihozápadní hranici České republiky u hranic s Německem a Rakouskem.
Vzdálený 1,5 km od "Račánku". Krásná, pohodlná procházka s možným brzkým návratem zpět pod pohostinnou střechu "Račánku".
Ke zřícenině Pustého hrádku se pojí spousta strašidelných pověstí. Není divu - je opravdu pustý a místo má zvláštní atmosféru. Je z něj ale jeden z nejkrásnějších - a méně známých - pohledů na hrad Kašperk.
Hrad vzdálený cca 14 km od Račánku - nejrozsáhlejší hradní zřícenina v Čechách. Podle pověsti přišel Jan Žižka pod Rábím o své druhé oko.
Raritou je světově unikátní kamenný most spojující hmotná torza paláce zvaného Rajský a jeho protějšku - přední věže.
Jedná se o zcela unikátní skalní pevnost pocházející z období 5. až 7. století před naším letopočtem.
Zlatonosná Otava protéká údolím pod Kašperskými Horami - z "Račánku" k ní máte cca 6 km na její břeh. Pstruhová řeka - jedna z nejkrásnějších v Čechách.
Krásná, nespoutaná horská říčka - její jméno se k ní hodí. Na soutok dravé Vydry s její klidnější "sestřičkou" Křemelnou u Čeňkovy pily dorazíte od "Račánku asi po 13 km jízdy autem.
Kdysi "královské horní město" - těžba zlata je tu diskutována dodnes...náměstí s kostelem vypovídajícím o dlouhé historii, radnicí s krásnými štíty,které vypadají jak nazdobené od cukráře.
"Brána Šumavy" - město v malebné poloze na obou březích řeky Otavy, "stulené" pod úbočím památného vrchu Svatoboru s rozhlednou na vrcholu.
Horské město Železná Ruda leží v nadmořské výšce 754m, v údolí říčky Řezné a ze všech stran je lemováno horskými vrcholy. Svojí polohou vytváří Železná Ruda ideální podmínky pro jak pro zimní a letní turistiku, tak i pro relaxaci.
Na okraji Nezdic je malý lyžařský svah s vlekem vhodný i pro úplné začátečníky a malé děti - je dostupný z "Račánku" i procházkou.
K nejstarším farním kostelům v kraji právem patří strašínský kostel Narození Panny Marie.
Tam se zajeďte určitě podívat - je to od "Račánku" cca 10 km - přes Nezdice, Strašín a Lazna horskou silničkou kroutící se v serpentinách divokým šumavským lesem až na vrchol k rozhledně.
Rozhledna je dostupná z obce Prášily, nikoli však automobilem. Lze použít kolo nebo se na Poledník vydat pěšky. Za namáhavý výstup je návštěvník odměněn kruhovým rozhledem.
Mohutný Ždánov chrání Rychtu na Račánku - jste mu tak blízko, že byste v některých dnech za jasné viditelnosti mohli spočítat stromy na jeho hřebenu. Ale zkuste si vyjít na jeho vrchol po cestě, kterou neznáte a není značená.
Magické místo opředené mnoha šumavskými pověstmi. Pěkný výlet v blízkosti "Račánku" - cca 11 km se dá spojit s návštěvou horského střediska Javorník na Šumavě.
Čeňkova pila je místo, kde soutokem dvou křišťálově čistých šumavských říček Vydry a Křemelné vzniká zlatonosná Otava. U soutoku najdete technickou památku - zrenovovanou malou vodní elektrárnu.
Kostelík v Albrechticích je místo, které na Vás zapůsobí svojí starobylostí. Hřbitůvek kolem něj Vám "nesvírá srdce" - cítíte jen klid - jako by tohle místo dokázalo zastavit "běh času".

Některá místa "výletů" v našem menu jsou tak blízko od Rychty na Račánku, že se na ně dostanete procházkou, všechna ostatní najdete ve vzdálenosti max. 35 km.  

Až jednou budete chtít "spočinout" na Šumavě a zatoužíte, aby se stala Vaším domovem - najděte si jej na stránkách realitní kanceláře, kterou dobře známe - www.muller-reality.cz

 

Webdesign & hosting: ŠumavaNet.CZ
ŠUMAVA, Kašperské Hory - turistické informace, přehledy zajímavých míst, mapy - naleznete na Informačním serveru ŠumavaNet.CZ