VÝLETY | Rychta na Račánku - ubytování Kašperské Hory, Šumava

VÝLETY
Cesta: Titulní stránka > Výlety

Nabídka

Kontakt - dole vlevo

RYCHTA NA RAČÁNKU
Žlíbek č.p.17
341 92 Kašperské Hory

tel. : 376 582 117 

penzion@racanek.cz

Zimní sporty

Poblíž Račánku vede upravovaná běžecká trasa  na Javorník. Sjezdovky v Kašperských Horách (3 km) poskytnou kvalitní lyžování. Umělé zasněžování, sjezdovka s večerním osvětlením i rychlé občerstvení potěší dospělé, děti pobaví snowtubing. Pro náročné lyžaře jsou připraveny sjezdovky v Lyžařském areálu Zadov.

Jaro, léto, podzim

Šumavské výlety - prohlídka nebo divadelní představení na hradě Kašperk, jistě se podíváte i na další hrady v blízkém okolí – Velhartice, Rabí, hradiště Sedlo a Královský kámen. Zaujmou Vás muzea ve městech Kašperské Hory a Sušice. Neopakovatelné kouzlo má divoká řeka Vydra, Čeňkova pila, Antýgl. V létě mohou hosté využít  venkovní bazén, krásné koupaliště je Ostružně.  Můžeme zajistit  vyjížďky na koni, Račánek je stanice Evropské koňské stezky. Na podzim naše hosty houbaření.

Otevírací doba

Penzion je otevřen celoročně.

Restaurace - otevírací doba pro veřejnost:

pondělí- zavřeno

úterý - neděle       11 - 18:30

změny otevírací doby možné po předchozí dohodě 

Výlety

VÝLETY NA ŠUMAVĚ - to je tak široké téma, že na ně určitě nevystačí jeden víkend - ba ani celá Vaše dovolená. Sami si jistě najdete na Šumavě mnoho míst, která Vás budou lákat k návratům ... Ale pro začátek - alespoň několik tipů najdete zde - na našich stránkách.
Pro ty z Vás, kteří by chtěli poznat Šumavu "cestou poutnickou" - tedy krok za krokem - doporučujeme k přečtení tři díly "Země zamyšlené" od spisovatele Ladislava Stehlíka. Neodoláte - vydáte se pak po stopách historie, po stopách života, jaký vedli naši předkové na "staré Šumavě". A zároveň poznáte, co Vám může nabídnout dnes - není to málo...

Její poloha na vrcholu Sedla, v 900 m.n.m. umožňuje kruhový výhled. Rozhledna je blízko Račánku, je otevřena celoročně a vstup je zdarma.
Šumava se nachází na jihozápadní hranici České republiky u hranic s Německem a Rakouskem.
Vzdálený 1,5 km od "Račánku". Krásná, pohodlná procházka s možným brzkým návratem zpět pod pohostinnou střechu "Račánku".
Ke zřícenině Pustého hrádku se pojí spousta strašidelných pověstí. Není divu - je opravdu pustý a místo má zvláštní atmosféru. Je z něj ale jeden z nejkrásnějších - a méně známých - pohledů na hrad Kašperk.
Hrad vzdálený cca 14 km od Račánku - nejrozsáhlejší hradní zřícenina v Čechách. Podle pověsti přišel Jan Žižka pod Rábím o své druhé oko.
Raritou je světově unikátní kamenný most spojující hmotná torza paláce zvaného Rajský a jeho protějšku - přední věže.
Jedná se o zcela unikátní skalní pevnost pocházející z období 5. až 7. století před naším letopočtem.
Zlatonosná Otava protéká údolím pod Kašperskými Horami - z "Račánku" k ní máte cca 6 km na její břeh. Pstruhová řeka - jedna z nejkrásnějších v Čechách.
Krásná, nespoutaná horská říčka - její jméno se k ní hodí. Na soutok dravé Vydry s její klidnější "sestřičkou" Křemelnou u Čeňkovy pily dorazíte od "Račánku asi po 13 km jízdy autem.
Kdysi "královské horní město" - těžba zlata je tu diskutována dodnes...náměstí s kostelem vypovídajícím o dlouhé historii, radnicí s krásnými štíty,které vypadají jak nazdobené od cukráře.
"Brána Šumavy" - město v malebné poloze na obou březích řeky Otavy, "stulené" pod úbočím památného vrchu Svatoboru s rozhlednou na vrcholu.
Horské město Železná Ruda leží v nadmořské výšce 754m, v údolí říčky Řezné a ze všech stran je lemováno horskými vrcholy. Svojí polohou vytváří Železná Ruda ideální podmínky pro jak pro zimní a letní turistiku, tak i pro relaxaci.
Na okraji Nezdic je malý lyžařský svah s vlekem vhodný i pro úplné začátečníky a malé děti - je dostupný z "Račánku" i procházkou.
K nejstarším farním kostelům v kraji právem patří strašínský kostel Narození Panny Marie.
Tam se zajeďte určitě podívat - je to od "Račánku" cca 10 km - přes Nezdice, Strašín a Lazna horskou silničkou kroutící se v serpentinách divokým šumavským lesem až na vrchol k rozhledně.
Rozhledna je dostupná z obce Prášily, nikoli však automobilem. Lze použít kolo nebo se na Poledník vydat pěšky. Za namáhavý výstup je návštěvník odměněn kruhovým rozhledem.
Mohutný Ždánov chrání Rychtu na Račánku - jste mu tak blízko, že byste v některých dnech za jasné viditelnosti mohli spočítat stromy na jeho hřebenu. Ale zkuste si vyjít na jeho vrchol po cestě, kterou neznáte a není značená.
Magické místo opředené mnoha šumavskými pověstmi. Pěkný výlet v blízkosti "Račánku" - cca 11 km se dá spojit s návštěvou horského střediska Javorník na Šumavě.
Čeňkova pila je místo, kde soutokem dvou křišťálově čistých šumavských říček Vydry a Křemelné vzniká zlatonosná Otava. U soutoku najdete technickou památku - zrenovovanou malou vodní elektrárnu.
Kostelík v Albrechticích je místo, které na Vás zapůsobí svojí starobylostí. Hřbitůvek kolem něj Vám "nesvírá srdce" - cítíte jen klid - jako by tohle místo dokázalo zastavit "běh času".

Některá místa "výletů" v našem menu jsou tak blízko od Rychty na Račánku, že se na ně dostanete procházkou, všechna ostatní najdete ve vzdálenosti max. 35 km.  

Až jednou budete chtít "spočinout" na Šumavě a zatoužíte, aby se stala Vaším domovem - najděte si jej na stránkách realitní kanceláře, kterou dobře známe - www.muller-reality.cz

 

Webdesign & hosting: ŠumavaNet.CZ
ŠUMAVA, Kašperské Hory - turistické informace, přehledy zajímavých míst, mapy - naleznete na Informačním serveru ŠumavaNet.CZ