Skip to main content

Lyžování


Skiareál Kašperské Hory (3 km)

Skiareál Kašperské Hory disponuje 3 vleky. Sjezdové tratě jsou střední obtížnosti a pro vaše ratolesti je zde připravena cvičná louka. V areálu nechybí ani snowpark, lyžařská škola, půjčovna a snowtubing. (více zde)

Lyžařský areál Zadov a Churáňov (17 km)

Areál nabízí 7 sjezdovek na Zadově a Churáňově, které jsou obsluhovány 4 vleky a 2 lanovkami. V areálu je lyžařská škola i půjčovna lyžařského vybavení. (více zde)

Lyžařský vlek Nové Hutě (27 km)

Lyžařský vlek Tatrapoma Nové Hutě je 1050 metrů dlouhý a jeho převýšení je 150 metrů. Je určen především pro začátečníky. V odlní části sjezdovky se nachází malý dětský provazový vlek. (více zde)

Lyžařský areál Nezdice na Šumavě (2km)

Dostupné z Račáku pěšky či na lyžích. Nový vlek EPV 300; vybavený jednomístnými teleskopickými unašeči v délce 300m s kapacitou 500 osob za hodinu. (více zde)

Lyžařský areál Javorník na Šumavě (10 km)

(více zde)

Snowtubing (3m)

Snowtubing – to je velká legrace. Vašim dětem udělá radost, když je vezmete na tuto zimní atrakci do Lyžařského areálu SNOWHILL v Kašperských Horách. (více zde). Jezdí se tam i při večerním osvětlení, sjezdovky jsou udržovány rovněž umělým zasněžováním. K dispozici je tam i rychlé občerstvení.

Lyžování na běžkách

Pokud je Vám blízký tento sport, při němž se spojuje radost ze zdravého pohybu na křišťálově čistém vzduchu s vnímáním krásy horské krajiny – pak jste na Šumavě na té nejlepší adrese. V blízkosti Rychty na Račánku probíhá dobře udržovaná trasa pro lyžaře na běžkách, která vede na šumavský JAVORNÍK, kde se v rázovitém horském středisku můžete občerstvit nebo se podívat ke známé rozhledně.Tak projedete šumavské Podlesí – Klostermannův kraj – známý z mnoha jeho povídek i románu „Světák z Podlesí“. A pokud se chcete opravdu zblízka seznámit s panenskou krajinou centrální „vysoké Šumavy“ – pak to máte z Rychty na Račánku autem jen slabou půlhodinku po dobře udržovaných komunikacích na šumavské Pláně – Horskou Kvildu, Filipovu Huť, Modravu a Kvildu – a můžete „brázdit“ po udržovaných lyžařských stezkách vysoko položené planiny Šumavy „křížem krážem“.

RYCHTA NA RAČÁNKU
Penzion s restaurací
Rezervace->

Adresa: Žlíbek č.p.17, 341 92 Kašperské Hory
Tel. : 376 582 117
E-mail : penzion@racanek.cz